Egészestés koncertfilmmel zárja jubileumi évét a Liszt Ferenc Kamarazenekar; A 60. év című alkotást december 30-án 18 órától január 6-án éjfélig ingyenesen nézheti meg a közönség.
A világ legrangosabb kamarazenei formációi közé sorolt magyar együttes az idén ünnepelte megalakulásának 60. évfordulóját – olvasható a zenekar MTI-hez eljuttatott közleményében. A jubileumi év legszebb zenei pillanatait bemutató filmet, amelyben koncertrészletek és beszélgetések hangzanak el, december 30-án 18 órától a https://www.youtube.com/watch?v=yjQycpgMRe8 linken érheti el a közönség.
A zenekar a gazdag és sikeres budapesti hangversenysorozat legszebb pillanatait teszi közkinccsé, az év elejétől egészen az október 25-i emlékezetes zeneakadémiai hangversenyig – áll a közleményben. Az október 25-i zeneakadémiai hangverseny műsorából a teljes Dvorák-csellóverseny előadása elérhetővé válik, Várdai István világhírű csellóművész, művészeti vezető szólójával, Takács-Nagy Gábor vezényletével.
Emellett részletek láthatók Emmanuel Pahud-vel közös koncertjükből, valamint a Müpában rendezett születésnapi előadásból Sayaka Shoji hegedűművész és a Győri Balett közreműködésével, továbbá a Martin Frösttel adott hangversenyből is. A zenei élmény mellett a világhírű vendégek zenéről, közös művészi munkáról megfogalmazott gondolatait is megismerhetik a nézők – olvasható a közleményben.
A Liszt Ferenc Kamarazenekar 1963-ban alakult a budapesti Liszt Ferenc Zeneművészeti Főiskola végzős növendékeiből. A zenekar nemzetközi hírnévre tett szert és a klasszikus zenei élet állandó szereplőjévé vált. Az együttes működése során – Sándor Frigyes, majd Rolla János vezetésével – több mint ötven országba jutottak el, többek között felléptek a New York-i Carnegie Hallban, a tokiói Suntory Hallban, a Sydney-i Operaházban, a Buenos Aires-i Teatro Colónban, valamint a párizsi Théatre de la Ville-ben.
A zenekar, amelynek koncertmestere 2016 óta Tfirst Péter, évről évre a világ legjelentősebb koncerttermeiben, elsőrangú szólisták közreműködésével lép színpadra, akik a nagyfokú precizitás, műfaji sokoldalúság és alkalmazkodóképesség miatt előszeretettel dolgoznak együtt a zenekarral – emelik ki a közleményben. 2020-tól Várdai István csellóművész művészeti igazgatóként kapcsolódott be a szakmai felkészítésbe és művészi koncepció kialakításába – tették hozzá.