Első alkalommal rendezik meg a Magyar Zene Háza Showcase Fesztiválját. November 10-11-én a zeneközvetítés újdonságai állnak a középpontban.
Az intézmény pedagógiai módszerének szlogenje Játsszunk zenét!, ennek szellemében keresik előadóművészet és pedagógia közös mezsgyéjét. A meghirdetett showcase célja is ez, a Magyar Zene Háza küldetéséhez kapcsolódó ismeretterjesztő és élménypedagógiai programok létrehozása, illetve azok bemutatása – közölték a szervezők az MTI-vel.
Ennek érdekében négy kategóriában hirdettek felhívást, több mint száz programterv érkezett az egész országból. Ezeket két fordulóban bírálta el a hazai kulturális szektor meghatározó szakembereiből álló zsűri. A legjobbnak bizonyuló projekttervek megvalósulását a Magyar Zene Háza mentorprogram keretében is támogatta, és a november 10-11-én megvalósuló fesztivál keretén belül be is mutatja. Emellett konferenciát is tartanak a zeneközvetítés lehetséges új útjairól külföldi és hazai szakemberek részvételével.
November 10-én pénteken az előadóteremben délután bemutatkozik a Magyar Zene Háza zenepedagógiai csapata, ezt követően Tóth Árpád ismeretterjesztő előadássorozata, a Hangadó keretében Káosz a zenében címmel beszél, este Alpár Balázs zeneszerző és sound dizájner interaktív zenei foglalkozásán a filmes zenei és hang-élmények tudatosabb befogadásáról lesz szó.
A koncertteremben aznap délután a Percussion Project pécsi ütőhangszeres csapat mutatja be a családi koncert kategóriába nevezett programtervét, majd Palágyi Ildikó és zenekara játszik. Az első napon a könyvtárban kerekasztal-beszélgetést rendeznek Brüsszelből, Bécsből és Prágából érkező előadókkal.
A fesztivál második napján, november 11-én, szombaton a koncertteremben délelőtt a PerpiJazz zenei időutazásra invitálja a közönséget, amelyen bemutatják, mi történt az elmúlt évszázadban a populáris zenében, hogyan változott az emberek ízlése, miként jutottunk el a mai zenei kínálatig. Az előadóteremben ezzel párhuzamosan az Öröm-Hang-Ár Zenei Alkotóműhely tart interaktív, komplex zenei foglalkozást óvodásoknak a művészetterápia eszközeivel Ecc, pecc ki lehetsz? címmel. A könyvtárban Sőnfeld Mátyás tart gyerekeknek szóló workshopot XiloFun címmel, amelyben ötvözi a népdalok világát a modern társasjátékok technikájával.
A koncertteremben délután a Metrum Ensemble lép fel, ezt követően JaMese és zenekara játszik, őket Mozes & Kaltenecker követi Jazz meets Pop! című produkciójával, majd este Lovászi Edina és zenekara lép színpadra. Az előadóteremben délután az Aviso Quartet és Janca Ákos zenél, a könyvtárban pedig Bincze Beáta professzionális beszéd coach, mentor és tréner ad elő arról, mitől lesz hatásos, érdekes, emlékezetes egy előadás.